Banners

Banners

Banners

Banners

שומרים על הרוב הציוני-מתחברים ליהדות ישראלית

בנצי גיספאן

הרכב הממשלה החדשה שכפו לפיד ובנט על מפלגת השלטון הוא סנונית ראשונה במהפכה החשובה ביותר מאז קום המדינה, חודשים ספורים לפני הבחירות יצאנו בקריאה ליצור תלכיד פוליטי שיוציא את ישראל מהמלכוד הפוליטי שאיים על המפעל הציוני ("מלכוד 22 של הרוב הציוני") אבל צעד זה לא  יחזיק מעמד אם הוא לא יקרין גם למרחב הציבורי.

עכשיו  כשנחשף קלונה של הרבנות הראשית ופניה של ההנהגה הדתית, כשחוגי רבנים  שקיבלו בשוויון נפש לפני עשור את מינויו של מי שנחקר השבוע בפרשת שוחד ומרמה, לרב ראשי לישראל פתחו במסע התנגדות והכפשות נגד הרב דוד סתיו, אורתודוקס מוצהר, שכל שביקש הוא רק להסיר את הבירוקרטיה  השחיתות והסיאוב מהרבנות ומההנהגה הדתית, עכשיו - הגיעה העת להשלים את המשימה -:

מחזירים את היהדות - מהם, אלינו!!!

מצטרפים ל"מתחברים" תנועה שפונה קודם כל אל עצמנו, כדי לחבר את כולנו חילונים מסורתיים ודתיים לזהות יהודית אמיתית ציונית ופלורליסטית שתהווה את כור ההיתוך החדש של החברה בישראל, ויוצרים גם במרחב הציבורי גוש ציוני מרכזי שיחזיר לידיו סוף סוף את עיצוב התכנים היהודיים כדי להציל את היהדות מהפרשנות המעוותת של קבוצות אולטרה אורתודוקסיות לא ציוניות. כי כולנו יהודים.  

יהדות - ישראלית על רגל אחת
יהדות המשקפת חזרה למאפייני הזהות היהודית ההיסטורית טרם גלות – השואפת לבניית חברה ארץ-ישראלית עובדת ויוצרת, זאת מבלי למחוק את תורת הגלות ונכסיה כאוצר של מורשת וחוכמה יהודית. זהות מתחדשת המותאמת לעידן של עצמאות מדינית. שתבטא את המכנה המשותף לחברה הישראלית על גווניה ורבדיה. ותהווה גשר בין חילונים, מסורתיים ודתיים.
[ראו הצעת זהות יהודית –ישראלית משותפת]

מצטרפים עכשיו

מתחברים - כי לא מספיק לדחות את הקיצוניות, צריך להתחבר אל עצמנו ולהחזיר את היהדות אלינו.
מתוך ידיעה שאי אפשר לקיים מדינה יהודית, ללא עיצוב לימוד ושינון הזהות היהודית, לא יהדות העסקנות הגלותית שמחקה את התנ"ך התעלמה ממוסר הנביאים, והתרכזה בפולחן דתי, ביצירת חברת לומדים נתמכת ובטיפוח ממסד דתי – עמוס באינטרסים כלכליים. אלא זו המקורית המותאמת לעידן של עצמאות מדינית. יהדות ישראלית שעניינה הוא הקמת חברה עובדת ויוצרת המושתת על חסד ומשפט.

משימה ראשונה:
מצטרפים ל"מתחברים - יהדות ישראלית" - ויוצאים בקריאה לנצל את ההזדמנות ההיסטורית של הרכב הממשלה הנוכחי כדי לחולל רפורמה אמיתית יהודית אזרחית -  שביטויה בשינוי  אמיתי בפני ההנהגה הדתית, בהתלכדות סביב זהות יהודית - ישראלית משותפת, ובישום שוויון אמיתי בנטל השרות השיכון וההזדמנויות.

וגולת הכותרת קריאה ל - : 

1. רפורמה ומהפכה אמיתית "יהודית-ישראלית" ברבנות ובמערכת הממסד הדתי ותמיכה בהצעת זהות יהודית ישראלית משותפת [ראו- הצעת זהות]
זהות יהודית הרואה את התכלית הדתית בחברה מופת מתוקנת השואפת  לצדק חסד ומשפט.
ביטול הזיקה בין הפוליטיקה והממסד הדתי, הידברות עם הזרמים האחרים ביהדות 
וקביעת סטנדרטים שיובילו להנהגה דתית ציונית ופלורליסטית

2. ביצוע המהפכה הכפולה בחינוך
מחד - העצמה של לימודי הזהות והתרבות היהודית - ישראלית בבתי הספר הממלכתיים,
מאידך - קיום לימודי ליבה כלליים, ציוניים ודמוקרטיים בחינוך הדתי והחרדי

כי אין ציונות בלי יהדות, ואין יהדות בלי המפעל הציוני.
רק כך נעניק לילדים החרדים את האפשרות להשתלב בחברה ובכלכלה בלי עמדת נחיתות. ורק כך נעניק לילדים שלנו, בחינוך הממלכתי, תוכן יהודי ערכי ועשיר, שיהיה מספיק חזק כדי להציל את היהדות מההגמוניה הקיצונית, ואת מדינת ישראל מפני התפרקות ופילוג.
האם את/ה רואה במשבר הזהות שלנו, את מה שבאמת מאיים עלינו?

אם כן את\ה מוזמן\ת להתחבר

[ראו- רקע להקמת התנועה]

הצטרפו אלינו ליצור כאן ביחד קהילת מתחברים יהודית-ישראלית מגוונת, כוח ציבורי חוצה גושים שיקיים פעילות ומפגשים, וידאג כי הרפורמה תבוצע.


מצע