מהימין החדש – ליהודי החדש

: Roman Yanushevsky / Shutterstock.comצילום

כמו בתסריט דמיוני התנקזו להם השבוע לחדשות יום אחד, שלושה סיפורים שאולי משקפים את המשבר והסיאוב הערכי חברתי בישראל 2019 . את היחס ההפוך בין הישגי ההתפתחות הטכנולוגית  אל מול השחיקה בערכים הבסיסיים שלנו.

מחד, בשורת הניסוי המוצלח באלסקה בפרויקט החץ 3, –  בו הצלחנו להבקיע את קו האטמוספירה ולמצוא מענה מפני טילים בליסטיים, עוד שיא טכנולוגי שמצטרף לשרביט קסמים וכיפת ברזל. מאידך- סיפורם המביש של הנערים ניצולי אישום האונס שלא היה, שחגגו עם הוריהם את הצלתם הפלילית בחגיגה  מאוד יהודית מלווה בקריאות שבח לבורא עולם. וכך, חבושים כיפות סטן, תועדו הנערים ממלמלים מילות מלל  יהודי על חסדי ה׳, ועזרת ה׳, ומה לא. אה כן, ולחלקם הנשמה היהודית עוררה נקיפות מצפון מאוד יהודי, שהרי כפי שהתבטא אחד הנערים הבחורה אבוי הייתה… גויה !!! לא עבריה טהורה.

הערבוב הסמיך בין היהדות ההזויה הזו לתופעות מבישות תוצרת כחול לבן. התכתב היטב עם סיפורה המופלא מאשתקד של חבורת ישראלים בוגרת יותר בקאסות ובווילות  בקרטחנה שבקולומביה, שנחשדו בניהול רשת סרסרות בנערות מקומיות שהוצעו לאורחים עם הסמים המקומיים.

השידורים הציגו תמונות משולחן השבת של חבורת הקאסה, עמוס בכל סממני השבת היהודית: מפה צחורה, יין לקידוש נרות, חלות ומעדני שבת. דגל ישראל, וכמובן אוכל כשר, ושירת – "שלום עליכם מלאכי השרת", ששימשה תפאורה לחוויית שבת מוזרה בניחוחות הזנות  הפדופילית וערפילי עשן הסמים.

חוט לא ממש נסתר מקשר את חדשות מעללי קפריסין וקולומביה לסיפור השלישי שכיכב בחדשות היום  הנוגע לסוגיית גירוש משפחות תלמידים בני העובדים הזרים: "בניגוד לעמדת סמוטריץ', הרב רפי פרץ מבקש לשקול השארת ילדי העובדות הזרות." הכריזה הידיעה באתר ynet.

הנה לכם עוד סימפטום למתכון  הישראלי המופלא של יהדות מתובלת בחוסר אנושיות. והפעם מהאגף הפוליטי  – המאוד יהודי של "איחוד מפלגות הימין" בציונות הדתית. בעוד הרב איש חינוך תמים שלא ממש מבין פוליטיקה, הגיב תגובה יהודית אנושית בסיסית. שקד וסמוטריץ', פוליטיקאים מיומנים כיוונו  היטב לטעם קולות הבייס הדתי מגזרי שלהם ותמכו בלי למצמץ בגירוש אכזרי של הילדים על משפחותיהם. ואיילת חילונית המחמד של הציונות הדתית שהיא ובנט "הנוטשים חוזרים", לא הצליחו לפרוץ את גבולות מצביעי המגזר בהרפתקת הימין החדש, הגדילה לעשות וצייצה לקהל המאוד מגזרי שלה – כי: "מקומם של ילדי השוהים הבלתי חוקיים במולדתם בחיק משפחותיהם המורחבות". ושהיא מתנגדת לא סתם, אלא "נחרצות ! לכל קריאה להשאיר בארץ משפחות שוהים בלתי חוקיים גם אם ילדיהם לומדים במערכת החינוך בישראל".


"מקומם של ילדי השוהים" היא אכן "במולדתם", אך שקד מנסה לטשטש את הרוע ולהשכיח מאתנו לרגע את העובדה שמולדת היא – מקום הולדת ! המקום בו אנו נולדים, גדלים, מתחנכים, ומה לעשות שמולדתם של הילדים שנולדו, גדלו והתחנכו כאן, היא ישראל.הציוץ הזה חשף את עומק הפתולוגיה הערכית של שקד וקהל היעד שלה. היא פותחת אמנם, בקביעה נכונה – שהרי, "מקומם של ילדי השוהים" היא אכן "במולדתם", אך בד בבד מנסה שקד לטשטש את עוצמת הרוע ולהשכיח מאתנו לרגע את העובדה שמולדת היא – מקום הולדת ! המקום בו אנו נולדים, גדלים ,מתחנכים, בו מעוצבת דמותנו תרבותנו, שפתינו, ומה לעשות שמולדתם של הילדים שנולדו, גדלו והתחנכו כאן, היא ישראל. אבל איילת מכבסת לנו את המילים. הילדים מבחינתה- רק "לומדים במערכת החינוך בישראל",  והיא שולחת אותם ילדים ישראלים דוברי עברית כשפת אם, זועקים, בוכים ודומעים, לא תאמינו אל… "חיק משפחותיהם המורחבות" אי שם, כך מגדירה השרה לשעבר את העקירה האכזרית הזו. עד כמה "הרוחב המשפחתי" הזה רחב ? והאם הוא מאפשר את גירושם ליערות הקופים, למשפחה המורחבת מאוד של כולנו ? שקד לא ממש מפרטת.

אז הנה קצת תזכורת יהודית לשקד, סמוטריץ', ולכל בייס הקולות שלהם: המצווה הנזכרת ביותר בתנ"ך היא לא השבת, גם לא החגים הכיפיים, אלא "אהבת הגר". והנימוק: "כי גרים הייתם בארץ מצרים".

כן, גם אנו היינו פליטים. גירוש משפחות שאפשרנו להם להתאקלם כאן ולגדל ילדים ישראלים לכל דבר ועניין, הוא לא רק פשע מוסרי, לא פחות ואולי אף יותר מהגירוש ההוא מגוש קטיף שאתם כה אוהבים להתאבל עליו. הוא עבירה דתית פאר אקסלנס. גרוע מחילול שבת המוני. מסתבר שלמי שגדל על סיסמת "יהודי לא מגרש יהודי" אין בעיה עם יהודי שמגרש גויים קטנים גם אם דוברי עברית.

ובכל זאת  נערי קפריסין הרכים והמבולבלים, בוגרי חבורת הקאסה בקולומביה, שקד וסמוטריץ',  ובייס הקולות המגזרי של הציונות הדתית, לא ממש אשמים . כי זו היהדות אליה נחשפו במדינת ישראל. יהדות, המתרכזת שימור כללים ואיסורים הזויים שעבר זמנם, תוך ויתור על ערכי היסוד התנכיים הבסיסים להם הטיפו נביאי ישראל – ענווה חסד ואהבת כל אדם באשר הוא אדם .כן, גם גוי, גם גויה.

פורסם בבלוג "זמן ישראל"

שתפו:

אתר "מתחברים", רשאי לבטל תכנים באתר יהיו אלה פורומים, ו\או תגובות ו/או כל תוכן אחר, לשנות, בכל זמן את מבנה האתר מראהו לרבות זמינותו  וזמינות תכניו, יובהר כי אתר "מתחברים" רשאי לא לפרסם דעה ו/או תגובה וכן להסירן בכל עת על-פי שיקול דעת בלעדי ומוחלט של אתר מתחברים וללא הודעת מוקדמת מכל מין וסוג שהוא.